Štěstí je něco, pro co se můžeme rozhodnout a naučit se to – vědomou prací sami na sobě…

NĚCO O MNĚ

Profesně

Jsem kvalifikovanou učitelkou pro předškolní, základní a střední vzdělávání.

Vystudovala jsem vysokou školu na univerzitě Palackého v Olomouci v oboru Speciální pedagogiky pro předškolní věk, dále na univerzitě v Hradci Králové Primární pedagogiku a školský management a Výchovu ke zdraví na Univerzitě Karlově v Praze.

Ze specializačního studia jsem si vybrala Kvalifikační studium pro ředitele škole v Pardubicích, Učitelství odborných předmětů v Obratani. V současné době studuji Metodika prevence a Systemickou supervizi a koučování. 

Jako předškolní pedagog mám praxi 17 let, jako ředitelka mateřské školy 9 let. Pedagogice volného času jsem se jako hlavní vedoucí věnovala na pobytových dětských táborech 8 let. 

Na střední pedagogické škole již 7 rokem vyučuji předměty pedagogických předmětů. Jsem certifikovaný Maturitní komisař.

Dále vedu kurzy v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků pro Asistenty pedagoga a Studium pedagogiky (pedagogické minimum pro učitele odborných předmětů SŠ). 

Již 13 let se věnuji lektorské činnosti a to zejména pro předškolní pedagogy, a to v oblasti plánování a evaluace, pedagogické diagnostiky, inkluze, osobnostního rozvoje a komunikace.

Provázím začínající ředitele mateřských škol a pomáhám jim nastavit ten správný edukační proces v jejich škole.

Realizuji externí hospitační a kontrolní činnost ve školách s následnou identifikací silných a slabých stránek.

Poskytuji poradenskou činnost zřizovatelům škol, kteří chtějí zlepšit oblast školství ve svém regionu.

Kdo chce o mně vědět víc:

Nikdy jsem netoužila být učitelkou. Náhody ale přeci neexistují, jsou to jen ztracené souvislosti...!

Po dostudování střední školy, která byla zaměřena na pedagogiku a sociální práci se mi naskytla možnost jít učit do mateřské školy. Žila jsem v Praze a psal se rok 1997....

Zjistila jsem, že práce s dětmi je zábavná, akční, že mě baví nastupovat na dětskou cestu fantazie a zprostředkovávat jim svůj pohled na člověka, přírodu, svět i vesmír.

Každý, koho jsem v životě potkala mě něčím přesahoval, a tak jsem se od něj snažila učit a to dělám dodnes. 

Po pár letech praxe jsem zjistila, že se chci o pedagogice dozvědět víc.

Začala jsem studovat vysokou školu obor Speciální pedagogika předškolního věku v Olomouci. V té době jsem ještě netušila, jak moc se mi toto studium bude v inkluzivní době hodit.

Dále jsem pokračovala ve studiu v Hradci Králové, kde jsem získala titul magistra v oboru Primární pedagogiky a managementu školy. 

Své schopnosti v krizovém managementu využívám při práci ředitelky mateřské školy. S týmem skvělých lidí se nám tak podařilo vybudovat funkční a moderní školu, kde se snad všichni aktéři cítí dobře.  Jsme inspirováni alternativním programem Začít spolu.

Příležitosti učit na střední pedagogické škole jsem se zhostila velice ráda. Doplnila jsem si kvalifikaci pro učitelství SŠ a od té doby jsem nadšenou průvodkyní budoucích učitelů MŠ. Vedu studenty dálkových oborů, což jsou úžasní parťáci.  

Dále jsem si v rámci CŽV doplnila kvalifikaci pro učitelství na 2. stupni ZŠ a SŠ na Karlově univerzitě v předmětu Výchovy ke zdraví. Na tomto předmětu mě fascinuje jeho provázanost a propojenost všech oblastí života na této planetě. Celostní přístup mám ráda, protože všechno se vším souvisí.

V současné době si dodělávám specializační studium Metodika prevence (NPI) a zahájila jsem studium Systemické supervize a koučování (Hermés group Praha).

Celoživotní vzdělávání je mou vášní. Neustále něco čtu, chodím na semináře, hledám inspirující pedagogické, psychologické a duchovní osobnosti. 

Nejvíce se zajímám o Jungovu hlubinnou psychologii a poznatky z neurovědy. Mozek a jeho fungování mě neskutečně fascinuje. Kdo nezná svůj mozek a jeho funkce, nemůže být aktérem svého života.

Věnuji se také lektorské činnosti a metodické podpoře, a to zejména učitelů MŠ, začínajících ředitelů MŠ a také zřizovatelům škol, kterým vzdělávání v jejich městě či obci není lhostejné. 

Konzultace nabízím osobně či on -line a to jak pro jednotlivce, tak do celých sboroven.

Konkrétní oblasti mých seminářů najdete v Úvodu či sekci Co vám mohu nabídnout.

Věřím, že cesta sebepoznání, po které už mnoho let kráčím, mě pomáhá lépe chápat okolnosti a souvislosti, které se v mém životě odehrávají.

Život se snažím brát jako hru a věřím, že štěstí je něco, pro co se každý může svobodně rozhodnout tady a teď. Je to někdy náročná cesta, která vyžaduje naši vůli a úsilí a každodenní práci, ale stojí to za to.

Snažím se žít podle motta: V harmonii se sebou samým, v míru s ostatními. 

Dobro je přeci výsledkem spolupráce! 

Osobnosti, které mě ovlivnili:

J. A. Komenský

C. A. Jung

J. Cimrman

B. Gröning

A. Hogenová

Mé nejoblíbenější knihy:

H. Hess - Siddhartha

F. Carter - Škola Malého stromu

E. Dutka - Slečno, ras přichází

Má oblíbená hudba:

Krausberry, Pumpa, Tři sestry, Jananas, Čokovoko, Bruce Springsteen, Zuzana Navarová, Bratři Ebenové, Edith Piaf, Jaromír Nohavica, Zrní, The Lumineers, Raduza, Vypsaná fixa, Richard Müller, Poletíme, Nina Simone, Jana Kirschner, Radůza...

Co mě v životě  baví:

Mít svobodu a lásku.

Rozvíjet svoji spiritualitu.

Hledat informace a souvislosti, učit se.

Být paničkou 2 psů, 2 koček a jednoho koně plemene Appaloosa.

Chovat a rozmazlovat slepice a kachny.

Chodit přírodou, dýchat čistý vzduch a dívat se na hvězdy.